X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دانلود به روز ترین پی دی اف ها(کتاب الکترونیکی) مقاله نو تحقیق Download the PDF of the updated (ebook) Articles and Research

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 20 مرداد‌ماه سال 1392

نام کتاب: دانلود کتاب اکترونیکی آشنایی با شبکه های خصوصی مجازی VPN

نویسنده: مینو به تابان

موضوع: شبکه

تعداد صفحات: ۱۸

فرمت: PDF

زبان: فارسی

توضیحات:

در این پست از وبلاگ پی دی اف به روز با کتاب آشنایی با شبکه های خصوصی مجازی VPN به زبان فارسی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود . شبکه خصوصی مجازی که به اختصار به آن VPN می گویند در واقع پیاده سازی شبکه خصوصی یک شرکت یا یک سازمان روی یک شبکه عمومی نظیر اینترنت است . اگر یک شرکت از نظر جغرافیایی در یک نقطه متمرکز باشد ارتباطات بین بخشهای مختلف آن را می توان با یک شبکه محلی برقرار کرد اما برای یک شرت بزرگ که دارای شعب مختلف در نقاط مختلف یک کشور و یا در نقاط مختلف دنیا است و این شعب نیاز دارند که با هم ارتباطات اطلاعاتی امن داشته باشند بایستی یک شبکه گسترده خصوصی بین شعب این شرکت ایجاد گردد . شبکه های اینترانت که فقط محدود به یک سازمان یا یک شرکت می باشند . به دلیل محددیت های گسترشی نمی توانند چندین سازمان یا شرکت را تحت پوشش قرار دهند . شبکه های گسترده WAN نیز که با خطوط استیجاری راه اندازی می شوند در واقع شبکه های گسترده امنی هستند که بین مراکز سازمان ایجاد میگردند . پیاده سازی این شبکه ها علی رغم درصد پایین بهره وری نیاز به هزینه زیادی دارد . راه حل غلبه بر این مشکل راه اندازی یک VPN است . شبکه های خصوصی مجازی برای مکانیزم انتقال امن به جای استفاده از خطوط استیجاری از مسیریاب های اینترنت استفاده می کنند . شما می توانید کتاب آشنایی با شبکه های خصوصی مجازی VPN به زبان فارسی رو از وب سایت کد سیتی مرجع تخصصی کتاب و فیلم های آموزشی کامپیوتر به طور مستقیم دانلود نمائید .

 

VPN برای اینکه تمام شبکه های محلی و میزبانهای متعلق به عناصر اطلاعاتی یک شرکت در نقاط مختلف از نظر جغرافیایی قرار دارند , همدیگر را ببینند و این فاصله ها را حس نکنند از مفهومی به نام تونل کشی استفاده می کنند . در تونل کشی بین تمامی عناصر مختلف یک VPN تونل زده می شود . در تونل کشی از مفهومی به نام لفافه بندی بسته های اطلاعاتی استفاده می شود بطوریکه در یک VPN هر یک از عناصر دارای آدرس اختصاصی هستند که هر کدام از آدرسهای یکدیگر مطلعنند و هنگام ارسال داده از این آدرسهای استفاده می کنند . وظیفه یک VPN این است کهبسته های اطلاعاتی را روی بسته های انتقالی در روی شبکه عمومی لفافه بندی کند و پس از انتقال امن از محیط ارتباط عمومی آن بسته ها را از حالت لفافه بندی خارج کند و با توجه به آدرس قبل از لفافه بندی کردن آن را به عنصر گیرنده برساند .

 

 دانلود کتاب

 
طبقه بندی:
ارسال توسط حامد نصیری